Adaptacja

 

W trosce o nasze najmłodsze pociechy, wychowawcy przedszkola

„ Leśnej Krainy” stworzyli Autorski Program Adaptacyjny. Celem zajęć jest łagodne wprowadzenie dziecka w świat przedszkola. Dzieci biorą udział w zabawach ruchowych, plastycznych, integrując się z innymi. Jesteśmy pewni, że podczas kolejnych zajęć, dziecku będzie coraz łatwiej rozstać się z Rodzicami.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do wzięcia czynnego udziału w spotkaniach

 

KOCHANI RODZICE

          JAK ROZSTAĆ SIĘ Z MALUCHEM

Dla trzylatka lub dwu i półlatka rozstanie z rodzicami to mała rewolucja.

Co prawda nowe miejsce zachwyca kolorami, zabawkami i miłą panią ale nie ma tu przecież rodziców! Tak właśnie myśli maluszek.

Rozstanie z dzieckiem powinno trwać jak najkrócej – to podstawowa i naczelna zasada!!

Można dziecku pomóc się przebrać, pocałować na pożegnanie, powiedzieć, że miejsce w jakim zostawiamy dziecko jest przyjazne i kolorowe, i że na pewno będzie mu tutaj dobrze.

Potem powinno się oddać dziecko w ręce wychowawcy i... wyjść.

Jeśli chcecie Państwo porozmawiać z wychowawcą, zasięgnąć informacji lub spytać o sprawy dotyczące dziecka, należy to robić zawsze na osobności, bez obecności dziecka. Wystarczy powiedzieć o tym nauczycielce w czasie oddawania dziecka. Pani wyjdzie po chwili i udzieli pomocy. Po oddaniu dziecka pod opiekę nauczyciela, nie można luż wracać na salę lub wchodzić i pokazywać się po kilku minutach, gdyż potęgujemy stres dziecka, które będzie myślało, że rodzic jest zawsze za drzwiami i wróci zawsze gdy dziecko o tym pomyśli.

Nie należy robić smutnej miny, ponieważ dziecko pomyśli, że skoro rodzice się martwią, to ono także nie ma powodu do radości. Zapewnij dziecko, że odbierzesz je o określonej porze: np. zaraz po leżakowaniu, lub po obiedzie. Trzeba być w tej kwestii słownym i punktualnym, by dziecko nie poczuło się oszukane.

Można dziecku podpowiedzieć, by znalazło sobie w sali ulubioną zabawkę, bo zabawkom wolno w przedszkolu to czego nie wolno rodzicom – czyli zostać z dzieckiem!

Stres związany z rozstaniem jest krótkotrwały i ma miejsce tylko kilka minut po rozstaniu z rodzicem! Dzieci szybciutko się uspokajają i zaczynają bawić. Przedszkole jest miejscem przyjaznym dziecku i tak właśnie powinien odczuwać to maluch. Rodzice mają zasadniczy i decydujący wpływ na samopoczucie dzieci i sposób ich adaptacji w przedszkolu

 

 

telefon 

607 774 987
788 020 365

grupa 

Bezpłatne Zajęcia
Adaptacyjne

opieka 

Bezpieczeństwo
Dzieci

dom 

Warszawa-Ursus
ul. Baranowska 14

Informujemy, że materiały zawarte na stronie www.lesna-kraina.com.pl są wyłącznie naszą własnością lub zostały zamieszczone za zgodą ich właścicieli, a zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie treści (zdjęć oraz innych materiałów) publikowanych na tej stronie bez naszej zgody jest zabronione i ścigane prawem.


Leśna Kraina 2015.